Energie zadarmo?


Nejde jen o to, že je to vlastně trend moderní doby, jde o to, že člověk ušetří velkou spoustu peněz za elektřinu. Ročně jsou to desítky tisíc korun, a to jistě nechodí pěšky, jak se říká. Každý musí vidět tak trochu do budoucnosti a mladý majitel domu teprve. On ví že bude nyní investovat, ale také ví, že se mu tato investice vyplatí. Nejprve hned, protože si podal žádost o dotaci, a tak se mu vrátilo několik desítek tisíc, které vydal. A později proto, že nebude platit jak mourovatý velkým průmyslovým dodavatelům.

sluneční panely

Což je, jak jistě všichni dobře víme nemalá částka. Zbavit se jí jde právě tím, že si necháme na střechu neb jinam namontovat solární panely a někam do sklepa další příslušenství. Není ho zase nějak moc, ale je a zabere nějaké místo. Taková fotovoltaická elektrárna 10kWp už musí mít něco navíc. A pokud chcete tu skutečně na úrovni, automatickou, tak kousek toho místa obětovat musíte. Pokud tedy takový mladý člověk staví nebo kupuje dům určitě se nad tím zamyslí a staré topení zlikviduje. Pak už jen stačí kontaktovat firmu která se těmito věcmi zabývá a má vymalováno. Pokud je to dobrá firma, dokonce mu dotace vyřídí sama, čímž mu ušetří čas.

sluneční panely

O něco výše je zmíněno 10kWp. Co to znamená? Je to výkon, který taková solární elektrárna podá. S tímto výkonem to je zhruba deset až jedenáct megawattů. Za rok, pochopitelně. Což naprosto odpovídá běžné spotřebě rodinného domku. Takže není důvodu se domnívat, že by výše uvedený výkon nějak nedostačoval. Pokud se také zabýváte myšlenkou na takovou FVE, jistě byste rádi nějaké další informace. Není to problém. A protože zde již není místo, tak klikněte na odkaz, který je umístěn výše v článku. Tak budete přeneseni na webové stránky, kde se dozvíte přesnější informace od odborníků. A neváhejte, ale ihned si zde také domluvte návštěvu jejich technika u vás doma.