Potřebujete nové?


Mít staré auto se nevyplatí. Většinou už je hodně opotřebované a podepsal se na něm i zub času. I proto si řada lidí přeje koupit novější model, ale většina lidí po zdražování na nové auto nemá peníze. I nejlevnější auto může stát klidně půl milionu korun, a to je pro většinu lidí velice vysoká částka. Nemá smysl kupovat další staré auto za pár desítek tisíc, protože i do něj budete zbytečně vrážet peníze. Mnohem lepší je koupit nové či zánovní auto, kde máte jistotu, že bude ve skvělém technickém stavu. Navíc při koupi nového auta první roky nemusíte řešit technickou.

peníze eura

Mnoho lidí hledá možnost jak koupit nové auto, i když nemají k dispozici potřebnou hotovost. Jednou z možností je koupit auto na splátky bez navýšení. I taková možnost existuje. Většina prodejců vozidel nabízí i financování a můžete si vybrat splátky nebo leasing. Splátky jsou ale s navýšením, a proto je lepší najít si jiného poskytovatele půjček, který vám nabídne lepší podmínky. Důležité je, abyste nepřeplatili o vysokou částku.

klíč k autu

Jaké jsou podmínky?
Podobně jako u hypotéky, když si berete úvěr na vyšší částku, což je u nákupu vozidla obvyklé, musíte doložit, že máte dostatečně vysoký příjem a jste schopni úvěr splácet. Problém mají lidé v exekuci, po jejím ukončení a nebo s insolvencí. V takových případech je zbytečné si úvěr brát, protože ho nejspíš nedostanete. Pro poskytovatele je stěžejní abyste byli schopní svoje závazky splácet, proto nelze očekávat, že vám někdo úvěr schválí, pokud máte problémy s financemi.

Vybrat si auto je celkem jednoduché, pokud na něj máte finance. V případě že si budete muset brát úvěr, je daleko lepší si vybrat levnější auto, které nebudete splácet dlouho, a kdy nebudou splátky příliš vysoké. Auto nemusí stát milion, i levnější auto může být skvělé a sloužit vám bez problémů dlouhé roky.