Výhody podlahového topení již využívá mnoho domácností


Co vlastně získáte tím, že vybudujete podlahové topení svépomocí, a necháte demontovat ze všech bytových prostor radiátory?

Systémová deska Eshop Temtech je jeden ze základních komponentů k výstavbě podlahového topení, které se dnes sestavuje suchým způsobem. Není nutné topné potrubí zalévat betonem a řešit s tím spojené problémy zejména v souvislosti se vznikem různých závad, anebo s hmotností betonu na extrémně zatížené podlaze. Systémové desky se vyrábí z lehkého polystyrenu, do desek se vloží topné hadice, a to vše se pouze zaklopí cemento-vláknitými deskami. Na ně se pak už pokládá pouze podlahová krytina.

teplo na nohy

Teplo bude všude stejné – u radiátorů se teplo šíří v úzkém koridoru nejprve ke stropu, a odtud pak putuje dál. Strop tu bývá standardně nejvíc vyhřátý, zatímco u podlahy je chladněji. Je to dáno fyzikálním zákonem, kdy je známo, že teplý vzduch je lehčí, než studený, a je zcela logicky vždy nahoře. Topení v podlaze tento problém prakticky anuluje tím, že se zdroj tepla nachází přímo na zemi, takže je zaručeno, že se bude teplý vzduch rovnoměrně mísit se studeným a tím pádem se teplota v místnosti ustálí ve všech vrstvách na přibližně stejné hodnotě.

bosé nohy na podlaze

Chodidla jako hmatový orgán – bosá chodidla jsou hmatový orgán, není to jen část těla určená pro chůzi. Na chodidlech se nachází velmi mnoho nervových vláken, a ta jsou propojena energeticky s vnitřními orgány. Kdyby si to lidé více uvědomovali, chodili by mnohem víc naboso a vyzouvali by se z bot, kde to jen jde. Na chodidla příznivě působí nejen přirozený povrch, například trávník nebo lesní cesta, ale i teplo, které stimuluje reflexní body. A právě kombinací chůzí naboso a teplem od země získáváme mnoho benefitů, využitelných k rozproudění energie v těle – je to jakýsi samoléčebný proces, který si můžete dopřát nejen v létě na přírodním vyhřátém povrchu od sluníčka, ale i v zimě doma v obýváku, na povrchu vyhřátém podlahovým topením.