Hodí se i na vaši střechu


Všimli jste si toho, že ve městech i na vesnicích skokově roste počet lidí, kteří si nechávají na střechu namontovat solární panely? Důvod je prostý, a tím je neustálé zdražování elektřiny. Někteří dodavatelé zdražili natolik, že jejich zákazníci měli problémy s hrazením záloh, které se platí každý měsíc. Lidé proto často odpojovali spotřebiče, pořizovali si spotřebiče s nižší spotřebou anebo využívali levnější energie například během aktivního nočního proudu. Lidé zkrátka začali šetřit kde se dalo, ale ani to často nestačilo. Spotřebu sice snížili, ale jednotková cena rostla dál a dál.

panely na střeše

Díky dotačnímu programu Nová zelená úsporám je možné čerpat dotace na pořízení solárních panelů. Podmínky si můžete přečíst přímo na webu Ministerstva pro místní rozvoj, které dotace schvaluje. Pokud chcete dotaci na solární panely na střechu je skvělý způsob, jak na nich ušetřit. Díky dotaci můžete získat podstatnou sumu na jejich zaplacení. Pokud potřebujete bližší informace, vysvětlit, jak to funguje anebo chcete přímo pomoct s vyřízením žádosti, neváhejte se na nás obrátit.

peníze bydlení

Vyřízení žádosti je jednoduché, nemusíte se toho bát. Byla by škoda nevyužít dotace, které vám mohou snížit náklady za pořízení solárních panelů. Jejich cena je různá a nikdo vám předem neřekne kolik budou stát ty vaše, ani jak velkou dotaci na ně dostanete. Jisté je jen jedno – že pořízení vlastní solární elektrárny je skvělým řešením, protože si vyrobíte svoji elektřinu, se kterou si naložíte podle svého.

Návratnost a investice
Cenu vašich panelů vám nikdo předem přesně nesdělí, protože je to individuální. Cena se počítá podle typu, velikosti, výkonu a počtu jednotlivých panelů. Návratnost investice se udává v rozmezí 7 a 10 let, přičemž jejich životnost se udává v průměru 30 let. A za tu dobu vám panely ušetří opravdu spoustu peněz.