Práce automechanika


Práce automechanika je někdy opravdu hodně náročná, ale také je to velice zajímavá práce. Já jsem si říkala, že kdybych byla muž anebo malý kluk, že bych šla asi na takové krásné řemeslo, jako je například automechanik. U nás v rodině máme všichni vystudované učební obory a máme opravdu krásné řemeslo. Například moje maminka i moje babička, tak ty dvě jsou pekařky a říkaly, že jsou obě dvě moc rády, že šly na pekařinu, protože je to opravdu krásné řemeslo a také vždycky každé ráno mají doma čerstvé pečivo. Tohle je také výhoda, ale zase je můj bratr a můj otec, tak oba dva jsou automechanici.

Rozbité auto? Opravář si poradí.

Oni říkají, že motorky nebo motorismus a celkově motory, že je to opravdu hodně zajímají. Tak jsem byla za tohle ráda, protože lidé, když mají své řemeslo rádi a také studují řemeslo a baví je to, tak je to potom zlaté dno. Ne nadarmo se říká, že řemeslo má zlaté dno. Také se říká zlaté české ručičky. A podle mého názoru, tohle je pravda. Také jsem právě díky automechanikovi, tedy kvůli mému bratrovi, našla svého současného partnera. Protože za mým bratrem přišel jeden mladý pán a potřeboval opravit auto, že prý asi píchl gumu. Bratr mu všechno začal opravovat.

Automechanik si s autem vždy poradí.

Pán si chválil bratra, že je skvělý automechanik a slovo dalo slovo a my jsme se s pánem dali do řeči. Musím uznat, že opravdu skvěle nám to všechno ubíhalo. Měli jsme si stále co říct a asi po hodině příjemné konverzace jsme si vyměnili mobilní telefony a řekli jsme si, že bychom se rádi sešli. Takže jsem ráda, že díky bratrovi a díky automechanikovi, což studoval, tak jsem si našla svou životní lásku. Jsme už spolu šestým rokem. Také už plánujeme spolu bydlet. Já si myslím, že když člověk dělá své řemeslo, kterého baví, jako je například automechanik a podobně, tak vlastně z půlky vyhrál. Radost z práce je opravdu k nezaplacení.