Proč tolik lidí volí zateplování domu Ostrava


Asi každý z nás chce, aby byl doma v pohodlí, především pak tepelné. To však vyžaduje určité náklady, zejména pak v zimě. V této době je nutné v našich podmínkách topit, neboť teploty mohou velmi snadno klesnout i pod nulu, zvláště pak v noci. Pokud nechceme mrznout, bez topení se zkrátka neobejdeme. Avšak za ně je nutné platit, a tato částka se během let neustále zvyšuje, a to leckdy až překotným tempem. Není tedy divu, že se tyto náklady snaží nějakým způsobem snížit.

Jedním z moderních a oblíbených způsobů je zateplení, například zateplování domu Ostrava. To v podstatě znamená přidání izolační vrstvy na fasádu. Nejčastěji se jedná o polystyrenové desky, především pro jejich nízkou cenu, lze však použít i jiné materiály s dostatečně dobrými izolačními vlastnostmi. Ty pak zabrání úniku tepla.

pokládání zateplování

Mnoho lidé si ani neuvědomuje, kolik tepla uniká během zimy zdmi a stěnami. Ať jsou dřevěné či cihlové, vždy jsou porézní a těmito mikrootvory, které ani nevidíme, neustále probíhá výměna vzduchu. Ta sleduje fyzikální zákony, takže teplý vzduch jde ven a studený dovnitř, přičemž v létě je to přesně naopak. Cílem zateplení je pak tyto ztráty zmírnit.

Je totiž jasné, že pokud to neuděláme, je nutné tyto ztráty vyvážit jinak. A jediným způsobem je zvýšit výkon topení, což samozřejmě znamená také vyšší účty. A to je něco, co nikdo z nás nechce, zvláště při dnešních cenách. Proto není divu, že je o zateplování stále větší zájem.

zateplený dům

Musíme se však také zmínit o tom, že se nejedná o jednoduchou nebo levnou záležitost, a to i když si dům budeme zateplovat sami. Navíc je otázkou, kolik skutečně ušetříme, neboť je nutné častěji větrat, což dovnitř pustí studený vzduch. Než se tedy pro tuto metodu rozhodneme, je vhodné si vše spočítat, abyste zjistili, zda skutečně ušetříte, případně kdy se vám vložené peníze vrátí. Tak můžete posoudit, zda se tato investice vyplatí.